Autotests

Seat Ibiza ST 1.2 TSI Sport dsg

Autotest: Seat Ibiza ST 1.2 TSI Sport dsg - Foto 1Autotest: Seat Ibiza ST 1.2 TSI Sport dsg - Foto 2Autotest: Seat Ibiza ST 1.2 TSI Sport dsg - Foto 3Autotest: Seat Ibiza ST 1.2 TSI Sport dsg - Foto 4Autotest: Seat Ibiza ST 1.2 TSI Sport dsg - Foto 5Autotest: Seat Ibiza ST 1.2 TSI Sport dsg - Foto 6Autotest: Seat Ibiza ST 1.2 TSI Sport dsg - Foto 7
21-07-20104 reacties
De Seat Ibiza heeft best een lekker kontje, maar tegenwoordig is het in om er aan de achterkant een paar pondjes bij te stapelen.
 
Zonde, is onze eerste gedachte wanneer we de Ibiza ST zien staan. De driedeurs SC-versie is namelijk een autootje dat er bijzonder lekker uitziet, mede dankzij de achterzijde met die venijnig glurende lampjes. Bij de vijfdeurs hebben ze dat nog een beetje weten te behouden, maar deze ST kijkt een beetje sullig uit z’n achterlichten. Het is niet zo erg als bij de Altea XL – de Droopy onder de moderne auto’s – maar het stoere van de gewone Ibiza is ie wel een beetje kwijt.
 
Bekijk je de ST van de zijkant, dan ziet ie er al een stuk beter uit. Hij is achttien centimeter langer dan de vijfdeurs Ibiza, en dat staat ‘m goed. Gedrongen en scherp, zullen we het ontwerp noemen. Zeker in een leuk kleurtje en met een paar 17-inch velgen eronder is het echt wel een auto waar je mee aan kunt komen.
 
Dat niet alleen: je kunt ook een hoop spullen meenemen. Open je de achterklep, die extra breed is uitgesneden, dan blijkt er namelijk een behoorlijke hoeveelheid ruimte achter te zitten: 430 liter, nog voordat je de achterbank aan de kant hebt gegooid. De Ibiza ST mag dan ook maximaal 515 kilo lading meenemen. Dat staat gelijk aan vijf flinke volwassenen, tien pubers of zeventien dobermans; net wat je het handigst vindt. Je kunt ook 1.000 kilo aan z’n trekhaak hangen. Dat zijn zeker tien schoonmoeders.
 
Om al dat gewicht ook fatsoenlijk te kunnen verplaatsen, heeft de ST aangepaste schokdempers en dikkere stabilisatorstangen gekregen. Die blijken voor een redelijk strak weggedrag te zorgen, al neigt de onderstelafstemming van de Ibiza toch meer naar het comfortabele. Geeft niks, want we rijden deze auto in de buurt van Barcelona, waar ze elke bebouwde kom volgooien met lawaaiige richels om je langzamer te laten rijden. Daar valt in de Ibiza ST goed mee te leven.
 
Niet dat je er erg hard mee kúnt rijden. Onze 1.2 TSI met 105 pk en dsg-versnellingsbak – je zou ‘m het topmodel kunnen noemen – komt op zich aardig van z’n plek, maar echt leuk vindt ie het niet. Zo blijft ie bij voluit accelereren erg lang hoog in de toeren doorjengelen. Wanneer de bak opschakelt, is de auto z’n vermogen even kwijt; hij valt simpelweg een moment terug voordat de motor weer oppakt. Vreemd, want als je op een eerder moment zelf schakelt, of gewoon in een versie met handbak rijdt, gaat het een stuk beter. Laten we het erop houden dat een benzineauto met zo’n kleine motorinhoud en kunstmatig vermogen (lees: een turbo) niet uitblinkt in souplesse. Dan zijn de 1.6 TDI, met 90 of 105 pk, en zelfs de 1.4-benzine met 85 pk een stuk prettiger in de omgang.
 
Het verbruik valt niet tegen. We noteerden 1 op 16, bij een mix van snelwegrollen en een beetje trappen in de bergen. Vind je dat te veel, dan is er de driecilinder 1.2 TDI Ecomotive – met 14 procent bijtelling. Die is zo zuinig en schoon dat ie in Nederland is vrijgesteld van wegenbelasting en BPM, en daarmee evenveel kost als een groot pak yoghurt. Hij zou ruim 1 op 30 moeten halen; met een plezierfactor van 1 op 100, dat wel.
 
De Ibiza ST zit lekker in z’n veiligheidsuitrusting, met standaard brake-assist en esp. Dat laatste is mede goed voor een Euro-NCAP-score van vijf sterren. De uitvoeringen met 105 pk zijn bovendien uitgerust met een elektronisch sperdifferentieel, wat bijzonder goed van pas komt op de Nürburgring of als je graag half in de berm rijdt.
 
Ook van binnen neemt de Ibiza zichzelf heel serieus. Zeker in ons exemplaar, een Sport-uitvoering, is de lijst met goodies gewoonweg dik in orde. Zo hebben we automatische airco, een leren sportstuurtje, fijne stevige stoelen en een knallend audiosysteem met usb en Bluetooth.
 
Aardige two-tone plastics met een nette afwerking doen je vermoeden dat je in een duurdere auto zit, al heeft Seat zich hier en daar moeten inhouden. Zo is de hemelbekleding van karton, en zitten er tot onze verbazing nog handgrepen aan bevestigd die ‘klanggg!’ doen als je ze loslaat. We dachten dat inmiddels alle merken wel de vloeistofgedempte exemplaren hadden overgenomen waarmee de luxemerken in de jaren negentig liepen te pronken. Ach, dat is nu eenmaal het lot van Seat; het mag immers niet zo zijn dat hun auto’s beter worden dan die van grote zus Volkswagen.
 
Al met al heeft het merk met deze rugzak-Ibiza een volwassen en guitig autootje neergezet, dat met een basisprijs van nauwelijks 14,5 mille behoorlijk veel waar voor z’n geld biedt. Concurrenten als de Peugeot 207 SW en de Renault Clio Estate zijn ongeveer even duur, maar zijn wat ons betreft gewoon lelijk. De Skoda Fabia Combi zou wel een alternatief zijn; al is het maar omdat het dezelfde auto is, maar dan goedkoper en minder mooi. Of een ruime en goedkope Dacia Logan MCV, maar dat is hetzelfde als met een bumpersticker gaan rondrijden van de Bond tegen het Vloeken.
 
Ja, we zijn er wel uit. Kleine stationwagons zijn een beetje raar, maar de Ibiza ST is wel het minst raar van allemaal. Ben je niet al te bijtellingsgeil, kies dan voor een van de grotere motoren. En heb je de ruimte niet per se nodig, neem dan gewoon de driedeurs.




4 Reacties

maarten
02-01-2011 01:00:39

beste krijbolder,

bedankt voor je uitgebreide reactie en beschrijving! Ik wacht momenteel al 5 maanden op een 5-drs ibiza 1.2 TSI. Zo'n voorraadauto is misschien toch wel een goed idee..

mvg, maarten

F. Krijbolder
09-02-2011 17:26:00

Anders dan het plaatje boven deze review beschik ik niet over de Ibiza (Style) 1.2. TSI ST maar over zijn kleinere, met vijf deuren uitgevoerde hatcback versie.

Nadat ik er een tijd op heb moeten wachten - volgens de dealer die mij overigens prima heeft begeleidt en heeft geholpen in het aanschafproces, was mijn Ibiza op voorraad - heb ik al met al toch nog ongeveer 8 weken op moeten wachten. Natuurlijk verder niet onredelijk, al meen ik in alle bescheidenheid dat die wachttijd uiteindelijk, door efficiëntere logistiek van de importeur, ten minste met twee weken teruggebracht had kunnen worden.

Het heeft dus even geduurd maar dan heb je ook wat zullen we maar zeggen!

Afgezien van de tijd die dan maar traag verstrijkt en het feit dat je steeds ongeduldiger wordt - immers je hebt na jaren tevreden in je vorige auto te hebben gereden - toch in gedachte al afscheid genomen van je “oude” en jezelf voorbereid op je “nieuwe” bolide, is het ook jammer dat je bij een voorraadauto een aantal zaken waaronder de kleur van je bolide niet meer zelf kunt kiezen. Achteraf bezien woog het geringe financiële voordeel dat ik had doordat ik een voorraadauto uitzocht niet of nauwelijks op tegen het ‘lang’ moeten wachten. Zeker voor een toch niet al te ingenieuze Ibiza. Ik had met waarschijnlijk eenzelfde wachttijd – niet kiezend vor een voorraad auto - ook meer invloed kunnen uitoefenen op de exacte uitvoering en kleur van de Ibiza van mijn aanvankelijke keuze.

Overigens eveneens achteraf bezien bevalt me de antraciet grijze kleur van mijn Ibiza overigens prima, al ben ik met deze kleur zeker niet uniek.

Trouwens een bijkomend voordeel van zo'n wachttijd is dat je je auto nog verder kunt aankleden en goed met de dealer - in mijn geval - kunt overleggen wat je nog meer wilt aan je Ibiza want ook achteraf is nog wel het nodige aan accessoires toe te voegen.
Dat unieke, wat je als eigenaar misschien toch wel wilt, heb ik teruggehaald door mijn Ibiza net even iets anders te stylen. Niet het werk van bodykits of zoiets naar gewoon door een simpele maar evengoed zichtbare keuze's van de velgen, het laten aanbrengen van dagrij-verlichting (een aanrader), het laten spuiten van remklauwen, het laten aanbrengen van een chrome strip op de vijfde deur en het laten aanbrengen van speciale Ibiza dorpelstrips. Met name het laatste item verdient met betrekking tot het behoud van je auto - ter voorkoming van lakschade bij de dorpels - een serieuze overweging.

Een prima karretje die op zichzelf kleine(re) Ibiza met zeker in de kofferbak een behoorlijk aantal liters ruimte. Klein nadeel t.o.v. mijn vorige auto (Opel Astra) is dat de Ibiza van binnen merkbaar minder ruim is.
Zo staan de voorstoelen (in de middenstand) toch vrij kort tegen de achterbank aan. Dat merk je bijvoorbeeld wanneer je op de achterbank een kinderstoeltje/babystoeltje hebt gemonteerd. De voetjes van het kind raken toch al gauw de rugleuning van de passagier daarvoor.
Je bent daardoor geneigd om je voorstoelen wat verder naar voren te schuiven maar dat kan je in begin (bij het instappen) nog wel eens op een pijnlijke aanvaring tussen je knie en de onderkant van het dasbord komen te staan. Houdt daar dus rekening mee

Verder valt op dat naar mijn mening op het binnenwerk zoals het goedkoop aandoende plafond en met een knal wegklappende grepen boven de portieren behoorlijk - en naar mijn idee zelfs teveel - is bezuinigd. Hier heeft de productie van de Ibiza haar begroting en budget naar idee van de designers en directie waarschijnlijk overschreden. En dat is jammer. En hoewel ik zeker geen expert ben op dit gebied had Seat dit euvel meer chique moeten en kunnen oplossen.

Ook beide lampjes van de binnenverlichting zijn waarschijnlijk van iets mindere makelij. Ze branden namelijk niet stabiel maar knipperen bij het aanschakelen vrij irritant. De dealer heeft trouwens toegezegd dit euvel te zullen verhelpen.

Met het buitenwerk, de koets en body schoot deze Spaanse autofabrikant echt een schot in de spreekwoordelijke roos. De Ibiza is rank, sportief gevormd en doet zeker niet cheap aan.
De styling van de Ibiza is herkenbaar en toch ook wel weer uniek. Als je trouwens goed kijkt vindt je de lijn en vorm van de Ibiza ook terug in de grotere broer, namelijk de Leon.

Prestaties.

Aanvankelijk was ik op zoek naar de een goedkopere uitvoering. Qua verbruik en houdersschap bedoel ik dan. Daarom test gereden in de Ibiza TDI (de uitvoering met de dieselmotor).
Dat bleek echter geen succes. Hoewel deze auto ook zeker pittig genoemd kan en mag worden maakt de motor het rijden van die auto (vanaf 70 km) verre van comfortabel en plezierig. Waarschijnlijk veroorzaakt door enerzijds het feit dat deze diesel is uitgerust met maar drie cilinders en anderzijds doordat de bekleding welke moet zorgen voor demping van het geluid ook te zuinig is uitgevoerd.

Daarom op advies van de dealer proefgereden met de Leon 1.2 TSI. De uitvoering van Ibiza met dezelfde motor was nog niet beschikbaar.
Dat beviel eigenlijk gelijk al goed. Comfort met de nodige sportiviteit, power en souplesse was wat mijn qua rijgedrag gelijk opviel. En dan te bedenken dat de Leon qua gewicht en omvang meer aan de maat is.
Toen dus op basis van die ervaring niet langer gewacht en vrij impulsief gekozen voor de Ibiza 1.2 TSI Ecomotive 105 PK 77 KW DSG. De benzine uitvoering dus.

Zoals gezegd heb ik de Ibiza op 4 november in mijn bezit gekregen. Ben er gelijk lekker mee wezen toeren. Korte en langere trajecten afgewisseld. Wat direct in positieve zin opvalt, is de kracht waarmee deze Spaanse furie het asfalt te lijf gaat. Hij trekt sowieso al meer dan pittig op maar vanaf 2500 toeren krijgt de Ibiza daarbij ook nog eens hulp van een turbo. Het geluid dat de Ibiza dan produceert, zal vooral de liefhebbers van de autosport deugd doen. Maar verwacht geen wonderen.

De Ibiza heeft bij het standaardwerk een goede wegligging en geeft mij als berijder de indruk dat ik goed contact heb met de weg. De eerlijkheid gebied mij er wel aan toe te voegen dat ik hem nog niet op z’n staart heb kunnen trappen en ik nog niet echt een bochtig circuit heb gevonden om ook dan en onder die omstandigheden het stuurgedrag te kunnen beoordelen.

Wat ook weer opvalt, is dat anders dan bij de Ibiza met de dieselmotor, het motorgeronk binnen in de Ibiza alleszins meevalt. Daarbij zij aangetekend dat, ik tot nu toe slechts een keer de nu maximale 120 km p/u heb overschreden. Geen sprake van een storend geluidsniveau in de Ibiza. Het geluid van de radio of cd speler behoeft ook niet harder te worden gezet naar gelang het toerental toeneemt. De Ibiza heeft dus een sportief maar eveneens comfortabel rijgedrag.

Het schakelen met de Ibiza is goed verzorgd en volgt elkaar goed op al moet ik daaraan wel toevoegen dat het mij is opgevallen dat de tijd tussen het doorschakelen van z’n vier naar z’n vijf – zeker volgens de schakelindicator - vrij kort is. In de praktijk komt het er dus op neer dat wanneer je eenmaal op toeren bent, je makkelijk kunt doorschakelen van z’n drie naar z’n vijf. De vierde versnelling lijkt dan dus overbodig maar is dat vanzelfsprekend niet.
Wat verder aan het schakelgedrag opvalt, is dat als je in iedere versnelling beter flink kunt doortrekken, ook al geeft de boorcomputer en de schakelindicator anders aan (volgens de schakelindicator zou je allang hebben moeten doorschakelen). Doe je dit niet, dan zul je waarschijnlijk net als ik ervaren dat er dan een vacuüm ontstaat in het acceleratievermogen binnen een willekeurige versnelling. Het vermogen van je Ibiza zakt dan even weg.

Verbruik.

Het verbruik viel mij in eerste instantie toch een beetje tegen. Als ik dat nuanceer blijft fier overeind staan dat de verbruiksgegevens als door de fabrikant afgeven - gemiddeld 5,3 liter/100 km - in de verste verte niet (kunnen) worden gehaald. Seat vormt op deze te positief afgeschilde verbruiksnormen ten opzicht van vele van haar concurrenten dus helaas geen uitzondering.

Mijn verbruikgegevens tot nu toe zijn: 6,9 liter op 100 km. En dat is gecombineerd gebruik waarbij de afgelegde kilometers op het asfalt van de snelweg in mijn geval de overhand heeft. Helaas betekent het rijden op de snelweg tegenwoordig niet meer dat je dan ook uitsluitend kunt rijden dus de tijd die je verspeelt met stilstaan moet je van dit verbruik feitelijk nog afhalen. Maar dat is een lastig en tijdrovend klusje en niet aan mij besteedt.
De oplettende lezer onder u zal nu echter opmerken, ja maar wacht eens even……..., de Ibiza Ecomotive is toch uitgerust met een start/stopsysteem, dus dat zou van positieve invloed moeten zijn op het rijden in file’s en dus ook het brandstofverbruik. Ja dat klopt op zichzelf genomen, wel, maar ik moet daaraan toevoegen dat het start/stopsysteem nog niet feilloos werkt. Zeker met een koude motor niet. En zeg nu zelf, de afgelopen periode was het meer koud dan warm te noemen hetgeen dus resulteert in een regelmatig niet aanslaan van het start/stopsysteem.
Dit start/stopsysteem heeft sowieso nog wel wat verbeterpunten. In de praktijk schakelt het start/stopsysteem nog wel eens keer spontaan aan, terwijl ik nog ergens voor een verkeerslicht sta te wachten of ben aangesloten bij een enorme rij auto’s voor mij. Of het systeem geeft via het dashbord de melding start/stopsysteem - in het Duits - “niet mogelijk”. Zelfs al heb ik er dan al een lange rit op zitten waardoor de accuspanning toch op peil zou moeten zijn en de motor goed is opgewarmd.
Ik heb hier reeds melding van gemaakt bij de dealer. Deze reageerde - maar dat zal u niet verbazen - dat zij dit euvel nog niet eerder hadden gehoord van andere berijders van een Seat eveneens uitgerust met een start/stopsysteem. Ik heb er echter alle vertrouwen in dat de dealer woord houdt en er alles aan zal doen om deze haperende techniek te vervolmaken.

Ten aanzien van het verbruikscijfer van mijn ervaring kan ik zeggen dat ik geschaard kan worden onder de zogeheten grijze gehaktballenrijders met een rijgedrag van 80 km waar ik 80 km mag en 100 km rijdt waar ik 100 km mag. Dat zou mijn verbruikscijfer zeker niet in negatieve zin moeten beïnvloeden.
Heb trouwens ook wel geleerd dat je het verbruikscijfer positief kunt beïnvloeden door regelmatig echt lange trajecten te rijden en/of deze af te wisselen met korter trajecten. Mooi voorbeeld, de afgelopen twee weken deed ik ruim 700 kilometer op een tank (45 liter).

Inmiddels hebben mijn Ibiza en ik er samen al weer ruim 6 duizend kilometer op zitten.

Nog steeds een overtal van kilometers aan asfalt en behoudens de dagen tussen kerst en oud en nieuw, leverde dat helaas helaas ook veel momenten van stilstand op.
Toch heb ik het idee dat het verbruikscijfer als eerder door mij aangegeven, langzamerhand positiever wordt. Niet substantieel maar toch. Alle beetjes helpen. Het verbruik blijft schommelen tussen de 100 op 6,9 en 6,0. De door de fabrikant afgegeven 5,3 liter op 100 kilometer zal waarschijnlijk ooit zijn gerealiseerd – als het al zo is – in een windtunnel, met de verwarming/airco uit en verder onder de meest gunstige omstandigheden. Dat is toch echt een minpuntje. Niet alleen vanuit verbruikscijfer perspectief bezien maar toch ook vanwege het feit dat je door de fabrikant dus anders wordt voorgelicht. En dan druk ik mij voorzichtig uit.

Verder bevalt mij de Ibiza nog steeds goed. Hij rijdt echt lekker en is zoals gezegd behoorlijk pittig. Laatst deed zich nog een moment en de gelegenheid voor om nu eens echt in z’n vijfde versnelling door te trekken. Dat beviel goed en in ‘no-time’ had ik de 160 bereikt. Naar mijn gevoel wilde mijn Ibiza nog wel verder op de proef gesteld worden – althans zo gedroeg hij zich – maar ik heb het maar gelaten voor wat het was. Mijn bescheiden ego was inmiddels wel overtuigd dat de Ibiza aan vermogen en snelheid niet zoveel tekort komt.

Is nu alles louter positief te noemen? Nou nee, of beter gezegd helaas niet. Zo heeft het start/stopsysteem nu helemaal de geest gegeven. Heb ik de laatste twee weken voortdurend last van het feit dat mijn dashbord middels indicator (lampje nummer 4) aangeeft dat er een dimlicht kapot schijnt te zijn. Ik heb dus de proef op de som genomen en alles gecontroleerd, maar alle (buiten) verlichting is nog intact. Dat laatste is dus zeker wel positief maar het feit dat mijn dashbord iets anders aangeeft baart mij danwel weer enige zorgen.

Ook heb ik door een haperende achteruitrijdhulp al een kleine aanvaring gehad met klein onoverzichtelijk stukje straatmeubilair. Gelukkig is de schade als gevolg daarvan beperkt gebleven tot een ietwat beschadigde kentekenplaathouder. De dealer heeft trouwens toegezegd deze gratis te zullen vervangen.
Een mooie geste, maar toch. Het zijn weliswaar allemaal wat kleine euvels maar ze zijn ‘er wel’ en eerlijk is eerlijk dat irriteert enigszins. Temeer ook omdat je dat mijn inziens van een nieuwe auto niet mag en hoeft te verwachten.

Ten aanzien van het in deel 1 van mijn review aangehaalde vacuüm bij het schakelen heb ik nog een andere oplossing bij de hand. Ik overweeg om mijn auto te laten “tunen” waarmee het vermogen van 105 PK wordt opgewaardeerd naar 132 PK. Daarmee zou in theorie het tekort aan (acceleratie)vermogen bij het doorschakelen, opgevangen moeten worden. Met name omdat met deze aanpassing het vermogen onderin de motor wat extra power krijgt Bijkomend voordeel van deze aanpassing schijnt te zijn dat daardoor ook het verbruik in gunstige mate wordt beïnvloed. Mijn dealer - inmiddels ook geïnteresseerd - regelt naar alle waarschijnlijkheid dat ik met die tuning proef kan rijden. Wanneer het dan onverhoopt niet zou bevallen dan maakt de dealer de tuning weer ongedaan.

Ik laat het u als geïnteresseerde nog wel weten

Zoals aangekondigd in mijn review vertoonde mijn Ibiza wel een paar kleine euvels. Iets dat je mijn inziens niet mag en behoeft te verwachten van een nieuwe auto.

Afijn de dealer had mij al toegezegd hiernaar te zullen kijken en eerlijk is eerlijk dat heeft hij ook gedaan. Afgelopen vrijdag werden mijn Ibiza en ik verwacht bij de dealer en nadat ik nogmaals mijn euvels aan hem heb opgesomd kreeg ik een spiksplinternieuwe Leon (kosteloos) mee naar huis om hem die dag naar eer en geweten te kunnen en mogen berijden.
Dat is er mede vanwege de slechte weersomstandigheden en harde windstoten helaas niet van gekomen zodat ik de Leon begin van de middag weer keurig en met het luttele aantal van 10 door mij gereden kilometers weer heb ingeleverd.

Alle euvels - inclusief de allerlaatste computer update welke is gedownload - maar met uitzondering van een gedraaide veiligheidsgordel, zijn keurig netjes verholpen. Grote klasse Seatdealer.

Ten aanzien van de lezers van mijn review hen ik nog een tip voor wat betreft het gebuiken van het start/stopsysteem.
Zoals een lezer al had opgemerkt en als commentaar bij mijn review had geplaatst, is de feilloze werking van het start/stopsysteem aan nogal wat voorwaarden verbonden.
Zo schreef de bewuste lezer al dat:
- de motor niet te koud mag zijn;
- de airco kan beter niet aanstaan;
- de Ibiza mag geen aanhanger trekken;
- etc. etc.
Nou was dit bij mij allemaal niet van toepassing dus dacht ik dat het start/stopsysteem dus geen restricties had om gewoon zijn werk naar behoren te kunnen verrichten, hetgeen dus niet zo was! Op aanwijzing van de dealer blijkt dat het start/stopsysteem echter ook niet kan omgaan met het aanschakelen van de luchtcirculator in de Ibiza. Gelukkig was en is het start/stopsysteem dus niet kapot maar bleek er "slechts" sprake van nog een voorwaarde om niet te kunnen functioneren.

Dat bleek dus het euvel maar dat is inmiddels weer opgelost.

Helaas helaas bleek de tuning nog niet aanwezig zodat ik daarvoor een andere keer terug moet naar de dealer. Maar wat zou het. De mensen daar zijn daar uiterst vriendelijk en de koffie is er goed!

Dimitri
31-08-2011 09:57:25

Beste,

Inmiddels ben ik ook aan het kijken geslagen bij de Ibiza ST. Mooi auto en waar voor je geld. De dealer heeft mij gisteren verteld dat er een modificatie is om de auto van 105 naar 140 pk te tunen bij JD-Engineering, welke voor mij erg interessant is en wat betreft JD erg gespecialiseerd met SEAT/AUDI/VW/SKODA. Het betreft geen chiptuning maar je zou dan een kastje krijgen...

Heeft u uw auto al laten tunen en wat vindt u ervan?

Tevens krijg je bij het tunen ook motorgarantie (wat ik heb vernomen)

fred
01-09-2011 15:35:37

Hallo Dimitri,

Ik heb inmiddels ruim tweeenhalve maand de chipchunning waarover ik in mij review schreef. Eigenlijk zelfs al 4 maanden maar de eerste anderhalve maand bleek de chunning (ook een kastje trouwens) niet te werken. Bleek een kwestie van een (later en in overleg met de fabrikant/leverancier) tussengeplaatste schakelaar te zijn om de chunning aan en uit te kunnen zetten.

Hoewel dat technisch gezien mogelijk had moeten zijn volgens de fabrikant/leverancier en dus op mijn verzoek is uitgevoerd door de dealer, bleek dat in de praktijk dus niet te werken.
Hierbij de verklaring van die anderhalve maand vertraging. Inmiddels is de chunning teruggeplaatst en werkt het naar behoren.
Je merkt met name verschil in de onderster regionen van het toerental waarin je rijdt. Dus met een betrekkelijk lage snelheid.
Waar de auto zonder de chunning de neiging had om dan in te houden (in een soort van vacuum terecht te komen), rijdt hij nu veel soepeler door. Bijvooorbeeld een verkeersrotonde kan nu gemakkelijk worden bereden in de derde versnelling. Scheelt dus terugschakelen en dus ook onnodig remmen waardoor energieverlies en snelheidverlies optreedt.
Verwacht niet teveel qua snelheidstoename. Althans dat substantiele (snelheids)verschil tussen 105 en 133 PK heb ik nog niet ervaren. Wat ik er tecnisch van begruip is dat je koppel niet alleen krachtiger is maar ook op een lager moment ligt waardoor het allemaal wat soepeler rijdt en aanvoelt.

Wat wel duidelijk merkbaar is is een economischer verbruikscijfer. Je kunt nu met meer gemak een gemiddeld verbuikscijfer realiseren van 5,2 liter op 100 km. Dat lag voorheen op om en nabij 6 liter op 100 km.
Je merkt bijvoorbeeld dat je ook met alleen stadsritten enonomischer kunt rijden en meer kilometers uit een volle tank kunt halen.

Succes met jouw beslissing en laat me jou ervarngen SVP weten.

F. Krijbolder


Plaats zelf een bericht

Je krijgt automatisch van ons een mailtje met daarin je reactie én een link.
Door op die link te klikken activeer je je bericht op onze site...

Bedankt voor je reactie

Klik op de link die nu naar je gemaild wordt...