Autotests
Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecotec Cosmo Start/stop
29-12-20112 reacties
Opels nieuwe strategie leidde al tot opvallend goede Astra’s en schitterende Insignia’s. Nu is de Zafira gerevampt.
Eerst maar even over dat ietwat ingewikkelde woord ‘monocabflexmeester’, een term die een Germanisme is, en in goed Nederlands volgens Opel staat voor ‘monocab-veelzijdigheidskoning’. Een beetje een mondvol, maar de mogelijkheden van de Zafira Tourer zijn dan ook veelzijdig. Zo kan je er, met het optionele ‘Flex7’-systeem, een gezin van zeven mensen en mensjes redelijk ruim in vervoeren (en wie wil dat nou niet), zij het dat de bagageruimte dan krimpt tot ongeveer die van een Fiat Panda (hoewel er dan nog dertig opbergvakken her en der in het interieur te vinden zijn), of met z’n tweetjes op pad gaan en 1.860 liter (veertig meer dan voorheen) bagage ofwel circa een miljoen kratten bier meenemen (en wie wil dat nou niet).
In Nederland komt de auto gelukkig gewoon als vijfzitter op de markt, en wie twee extra zitplaatsen wil, betaalt 995 euro extra. De achterbank is in dat geval ook zo in te richten dat er twee passagiers kunnen loungen. We probeerden dat, en de stoelen kunnen dan makkelijk wedijveren met de meest riante autostoelen in deze klasse.
Deze derde generatie Zafira bezit volgens de hoofdontwerper Karim Giordimaini ‘veel meer kwaliteit, sfeer en vooral persoonlijkheid’ dan z’n voorgangers. Daaraan voegt hij toe dat Opel een merk wil worden dat staat voor ‘kunstig design en Duitse degelijkheid’, een merk dat dicht tegen het zogeheten premium-segment aanschurkt. Dat blijkt niet onwaar; vooral het interieur is mooi bedacht en uitgevoerd, en voorzien van moderne veiligheidssystemen op basis van de Opel Eye-camera, die vanuit de achteruitkijkspiegel zijn werk doet.
Van de eerdere Zafira’s werden er tot op heden 2,2 miljoen verkocht – en omdat ie met een marktaandeel van 27 procent zo goed loopt, zal de huidige Zafira in een aantal landen op de markt blijven, en deze Tourer komt erbij. In Nederland niet, bij ons verdwijnt de ‘gewone’ Zafira uit de showrooms.
De Tourer heeft een vleugelthema, zodat niet alleen de zijkant, maar ook de voorkant en het dashboard iets vleugelvormigs hebben meegekregen. Bij dat laatste werkt dat thema uitstekend, maar verder moet je je er geen spektakel bij voorstellen. Een beetje monkelend vindt TopGear het toch een busje, en zijn we niet zo overdreven enthousiast, tot we gaan rijden.
Wat schakelt ie goed, wat stuurt ie scherp, wat reageert ie aardig op een dotje gas, en wat blijft ie tot en met 200 km/u fluisterstil en stabiel (we reden rond de Beierse stad München in de rondte, en Opels Überholprestige zal in die kontreien nooit meer hetzelfde zijn, waarvoor Opel ons niet hoeft te bedanken, het genoegen was geheel onzerzijds).
Onze verwachtingen waren niet hoog, maar de Zafira Tourer overtreft ze met verbluffend gemak. We testten bij TopGear al een aantal keren een Insignia, en waren doorgaans erg lovend. We merken dat Opel bij die auto te rade is gegaan om de monocabflexmeester naar een hoger plan te tillen. Dat is gelukt. Als je ons binnenkort in een Zafira Tourer met ongeveer een miljoen kratten bier achterin ziet rondrijden, moet je niet vreemd opkijken.
Coolste tests
Deze maand in TopGear Magazine
Het nieuwste nummer ligt nu in de winkel. Met het laatste nieuws, autotests, achtergronden en uiteraard die drie wijze mannen die ook met hun hoofd boven deze site staan.
Gratis nieuwsbrief
Schrijf je in voor de gratis nieuwsbrief voor het laatste TopGear-nieuws













2 Reacties
Per wanneer staat deze in de Opel showroom? Per wanneer leverbaar?
Wat voor motoriseringen kan je kiezen, naast de geteste 2.0 CDTI met 165 pk?
Normaal gesproken rijden jullie liever een benzine, en hier geen kwaad woord over deze diesel... Is deze diesel zo stil dat je hem niet hoort knorren?
Zafira is een mooie auto geworden alleen voor de trouwe Zafira rijder vind ik hem behoorlijk prijzig. Vanaf 38.000 euro en mocht je een caravan willen trekken Fendt 490 ( max. toelaatbaar gewicht 1500 kg ) dan heb je gewoon pech want die motor is niet leverbaar. Rij nu een Zafira 2.2 Cosmo uit 2009 - 150 pk en kost toen 36.000 euro. Kies ik voor het zelfde vergelijkbare type dan praat je snel over 41.000 euro of meer. Ik pas !!!! kijk wel ergens anders. Jammer ! Had gehoopt op een ruimere auto waar je met vijf personen mensen in kan zitten. Gaat nu wel .......... kinderen groeien ! Blijft het de Zafira die ik nu rij voorlopig voor de deur staan. Veel meer ruimte en trekvermogen !!!