Autotests

Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro

Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro - Foto 1Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro - Foto 2Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro - Foto 3Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro - Foto 4Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro - Foto 5Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro - Foto 6Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro - Foto 7Audi RS4 Avant 4.2 FSI Quattro - Foto 8
24-08-2012reageer
‘Duitse humor’, het dunste boek ter wereld, is dankzij de Audi RS4 een aantal pagina’s dikker geworden. Want de nieuwe RS4 is bijzonder leuk.
 
Duitsers zijn niet zo van de grote gebaren. Ja, er zijn uit de geschiedenis wel een paar pogingen daartoe bekend, maar die zijn de wereld niet zo erg goed bevallen. Bescheidenheid, ingetogenheid, niet met je kwaliteiten te koop lopen – het zijn eigenschappen die zo Duits zijn als hun voorliefde voor goed bier en verschrikkelijke muziek. Liefst tegelijkertijd.
 
Het leuke is dat je een volksaard zo mooi in lokale producten kunt terugvinden. Zo’n flamboyante Ferrari kán alleen maar uit Italië komen, zo’n comfortabele Citroën móét wel Frans zijn en een Duitser is, hoe krachtig ook, altijd een understatement. Dolce & Gabbana versus Hugo Boss, ganzenlever versus ‘iets met aardappelen’ – het klopt iedere keer weer.
 
De Audi RS4 is er een waar toonbeeld van. Als je niet al te nauwkeurig kijkt, hoeft je niet eens iets bijzonders aan deze keurige A4 Avant op te vallen. Een tweede blik levert buiten de (voor S- en RS-modellen haast verplichte) aluminium spiegelkappen, ook een mat-aluminium honingraatgrille en een flinke voorspoiler in die kleur op. Verder zijn de luchtinlaten groter (zo’n V8 blieft wel wat zuurstof), en zijn aan de achterkant een forse diffusor, een dakspoiler en dubbele, ovalen uitlaten gemonteerd.
 
Dé blikvanger van de nieuwe RS4 zijn echter de wielkasten. Verbreed, natuurlijk, maar door die rechte lijnen aan de bovenkant oogt ie meteen véél breder en krachtiger. Daarnaast is het een fraaie, historisch verantwoorde knipoog naar de oer-­quattro. De 19 inch velgen vullen de boel aardig op, eventueel kan een maatje groter ook nog. Waar de vorige RS4 er behalve als station ook als sedan en cabriolet was, komt de nieuwe er alleen als Avant; andersdenkenden worden voldoende bediend door de RS5 en de (ongetwijfeld nog komende) RS5 Cabrio, zo redeneert Audi. Daar kunnen ze wel eens gelijk in hebben.
 
Het onderstreept daarnaast het unieke karakter van de RS4 Avant: een hardcore sportwagen waarmee je net zo gemakkelijk een half team F’jes naar de training brengt of de boodschappen voor een aanstaande kernoorlog in huis haalt. Want twijfel niet: de RS4 is een bijzonder serieus te nemen sportmachine. De 4,2-liter V8, die je met enig gevoel voor overdrijving een mild geliposucteerde versie van de V10 uit de R8 mag noemen, blaft er doodleuk 450 pk uit – zo hoeft elke pk zich maar met vier kilo gewicht te bemoeien. Een sprintje naar 100 km/u hoeft echt niet meer dan 4,7 seconden te duren en dankzij de ingebouwde launch control is dat nog een fluitje van een cent ook.
 

Geen reacties

Geen reacties ontvangen op dit bericht.

Plaats zelf een bericht

Je krijgt automatisch van ons een mailtje met daarin je reactie én een link.
Door op die link te klikken activeer je je bericht op onze site...

Bedankt voor je reactie

Klik op de link die nu naar je gemaild wordt...