Autonieuws

Toyota Prius niet duurder

Toyota Prius niet duurder - Foto 1Toyota Prius niet duurder - Foto 2
27-03-20093 reacties
Wel zuiniger én sneller, maar niet duurder! Goed nieuws dus over de nieuwe, derde generatie Toyota Prius. Als je je daar ten minste in wil vertonen. De prijs: 24.990 euro en dat is exact evenveel als de instapper van het huidige model en dat inclusief CVT, climate control, Head Up display, knieairbag en Smart Key.
 
De 1,5-liter motor heeft het veld moeten ruimen voor een 1,8-liter exemplaar die samen met de aanwezige elektromotor een vermogen van 136 pk levert. Dat betekent dus een snellere acceleratie en hogere topsnelheid, terwijl juist het verbruik aanzienlijk is gedaald.
 
Was de CO2-uitstoot van 104 g/km van het huidige model al gunstig, de nieuweling zakt verder naar 89 g/km en dat betekent dat alle stimulerende maatregels van kracht blijven: 14 procent bijtelling, geen BPM, 25 procent van de wegenbelasting. Maar ja, je moet er wel dood of levend in gevonden willen worden.

3 Reacties

henk
01-07-2009 17:24:59

.......dood in gevonden willen worden?? wen er maar aan, over een paar jaar rij je er zelf ook in. Eindelijk een auto waar over is nagedacht. Hopelijk worden de andere fabrikanten ook eens wakker.
Als er bmw of mercedes op had gestaan had je hem waarschijnlijk prachtig gevonden.

Hans Driessen
15-07-2009 20:04:56

Mooie auto. Maar had die achter ruit wisser nu niet anders gekund? Zonde nu van dit detail.

HDR

wim jeijsman
17-07-2009 17:31:23

Ik heb het commentaar op de Prius naast te test van de Honda Insight gelegd. Ik hoor in de test van de Honda hoofdzakelijk lovende woorden. En dan de Prius "ik wil hiet niet door of levend in gevonden worden. De prius is zuiniger- heeft meer vermogen- is ruimer. Wegligging ruimvoldoende. Ik heb met meer dan 100 km/u de bocht van de Brienenoordbrug te Rotterdam genomen. Dit is toch wel een test. Het ging prima hij brak zelfs niet uit.!
En dan de garantie en onderhoud kan de Honda daaraan tippen.
En het uiterlijk is niet veel anders. Sorry dit moest even van het hart. Een autojournalist zou wat minder partijdig moeten zijn.!

Plaats zelf een bericht

Je krijgt automatisch van ons een mailtje met daarin je reactie én een link.
Door op die link te klikken activeer je je bericht op onze site...

Bedankt voor je reactie

Klik op de link die nu naar je gemaild wordt...