Autonieuws

Kletsende Mazda’s

Kletsende Mazda’s - Foto 1
22-02-20081 reactie
Het duurt niet eens zo lang meer voordat auto’s met elkaar gaan praten. Achter het stuur kletsen we zelf heel wat af en datzelfde gedrag willen auto’s onderling ook graag overnemen. Alle gekheid op een stokje, het zogenaamde vehicle-to-vehicle-communications staat voor de deur.
 
Mazda start in de regio van de hoofdvestiging in Hiroshima een praktijktest met de ASV-4, een zoveelste afkorting die staat voor Advanced Safety Vehicle. Het Ministerie van Transploft Transport is hierbij sterk betrokken. Zij moeten immers voor de infrastructuur zorgen, zodat auto’s daadwerkelijk met elkaar kunnen babbelen.
 
De eerste testen concentreren zich op het voorkomen van een aanrijding in een blinde bocht. De auto’s weten van elkaar al dat ze eraan komen, voordat de bestuurder iets kan zien. Om jaloers op te worden, zij kletsen al voordat ze elkaar in het vizier hebben! In de loop van dit jaar komen daar nog proeven bij ter voorkoming van aanrijdingen bij afslaan en achteroprijden. Al kan dat laatste wel eens bewust de bedoeling zijn. Ook Mitsubishi Motors Japan en Kawasaki Heavy Industries doen mee in deze proef.

1 Reactie

Harry
22-02-2008 21:34:28

Ik krijg meer en meer heimwee naar de eenvoudige auto's van vroeger. Het enige wat je te doen had was goed leren rijden, da's alles. Geen elektronische toestanden die defekt raken en die het zelden doen zoals bedoeld werd. Het rijplezier is ook al zoek.
Misschien moet ik de aankoop van een Lada of een Dacia overwegen om mijn superuitgeruste en steeds defecte Peugeot te vervangen.

Plaats zelf een bericht

Je krijgt automatisch van ons een mailtje met daarin je reactie én een link.
Door op die link te klikken activeer je je bericht op onze site...

Bedankt voor je reactie

Klik op de link die nu naar je gemaild wordt...