Autonieuws
KTM X-Bow krijgt merkencup
De X-Bow, het maffe oranje lichtgewicht autootje van de Oostenrijkse crossmotorfabrikant KTM, is al een paar jaar op de markt. Toch slaagt hij er tot nu toe niet echt in om uit de schaduw van de grotere namen te treden. De X-Bow Cup moet dat veranderen.
De nieuwe raceklasse kent sprint- en endurance-races en werkt volgens het 'arrive & drive'-concept. Er wordt met identieke auto's gereden. De X-Bows, speciale Clubsport-versies, worden aangedreven door een Audi 2.0 TFSI-motor met 240 pk en wegen slechts 790 kg. Ze zijn handgeschakeld en voorzien van een koolstofvezel monocoque, een limited-slip differentieel en een raceonderstel. De prestaties: 0 tot 100 in 3,9 seconden en een top van 220 km/u, meer dan genoeg voor een hoop lol.
Afgelopen weekend kwamen de KTM's voor het eerst in actie op het circuit van Zandvoort. Tot en met oktober staan er nog veel andere races gepland, ook op Assen, Zolder en Spa. Wil je meedoen aan de X-Bow Cup, kijk dan even op www.xbowracing.nl.
Coolste nieuws
Deze maand in TopGear Magazine
Het nieuwste nummer ligt nu in de winkel. Met het laatste nieuws, autotests, achtergronden en uiteraard die drie wijze mannen die ook met hun hoofd boven deze site staan.
Koopgids
- Incl. opties
- Incl. specificaties
- Incl. prijzen
Gratis nieuwsbrief
Schrijf je in voor de gratis nieuwsbrief voor het laatste TopGear-nieuws
TopGear op Twitter
We tweeten als een dolle parkiet. Nieuws, dingen, zaken, en meer. Volg ons! Nu!












Geen reacties
Geen reacties ontvangen op dit bericht.