Autonieuws
Hummer is dood: verkoop mislukt
25-02-201012 reacties
Het is eigenaar General Motors niet gelukt om hun ex-goudmijntje Hummer te verkopen. Ze waren lange tijd in onderhandeling met de Chinezen, maar wat blijkt? Die zijn ook niet gek en snappen best wel dat anno 2010 niemand meer zo'n ding wil hebben. Gevolg: de deal is stukgelopen en GM gaat met Hummer doen wat het eerst ook met Saab van plan was: afbouwen, nog een beetje onderdelen en service leveren en verder nooit meer naar omkijken. Of staat er ergens misschien een klein supercarbedrijfje op om de boel te redden? We gaan er niet van uit.
Ja, ze waren lomp, dorstig, onpraktisch en ze reden voor geen meter. Maar het waren wel bijzondere auto's met een eigen karakter, en daar zijn er vandaag de dag veel te weinig van. Daarom zullen we Hummer toch wel een beetje gaan missen. H2-rijders, geef niet toe aan de groene gekte en hou je asobak op de weg voor het nageslacht; dit zijn klassiekers in spé.
Ja, ze waren lomp, dorstig, onpraktisch en ze reden voor geen meter. Maar het waren wel bijzondere auto's met een eigen karakter, en daar zijn er vandaag de dag veel te weinig van. Daarom zullen we Hummer toch wel een beetje gaan missen. H2-rijders, geef niet toe aan de groene gekte en hou je asobak op de weg voor het nageslacht; dit zijn klassiekers in spé.
Coolste nieuws
Deze maand in TopGear Magazine
Het nieuwste nummer ligt nu in de winkel. Met het laatste nieuws, autotests, achtergronden en uiteraard die drie wijze mannen die ook met hun hoofd boven deze site staan.
Koopgids
Alle nieuwe auto's
- Incl. opties
- Incl. specificaties
- Incl. prijzen
Gratis nieuwsbrief
Schrijf je in voor de gratis nieuwsbrief voor het laatste TopGear-nieuws
TopGear op Twitter
We tweeten als een dolle parkiet. Nieuws, dingen, zaken, en meer. Volg ons! Nu!















12 Reacties
Het is goed zo! Hummer had geen bestaanrecht in deze 'groene' wereld.
groot gelijk Nico94
Wat had je verwacht?
Hoppaaaa de wereld is er vandaag weer een behoorlijke stap op vooruit gegaan naar mijn mening. Dit is een auto voor mannen die zó onzeker zijn over 'VERSCHEIDENE'zaken dat ze maar zo'n barrel kopen ter compensatie ofzo iets. Ik heb werkelijk geen goed woord over voor dit merk, wat een ellendig ding.
- Zuipt als een tank
- Lelijk van buiten
- plastic van buiten
- Lelijk van binnen
- Plastic van binnen
- Zelfs een reliant Robin gaat beter door de bochten
Zo dit was een korte opsomming
Ben het met jullie eens,maar toch vind ik het jammer. Het is namelijk wel een spraakmakende auto. Moet de eerste persoon nog vinden die omkijkt als er een Prius langsrijdt.
Ik vind het wel jammer dat het failliet is het waren nog echte auto's een grote benzine (of diesel) slurpende v8.
Ik begrijp wel dat je dat vindt eerlijk gezegd, maar wat ik me wel echt af vraag is: Hoe kun je genieten van zo'n auto?? ik bedoel maar:
- off road? Koop een defender van landrover, hummer is helemaal niet zo goed off road
- Hoge zit? koop een andere SuV, kom ik eigenlijk weer bij land rover, ofja range rover met de discovery
- Je betaalt je scheel aan benzine/diesel,
- Veel te breed:P
- Mensen kijken je aan, maar niet omdat ze je auto zo gaaf vinden, maar denken wat is dat voor een idioot:P
- Bij de eerste de beste bocht schiet je rechtdoor door het slechte 4x4 systeem, slechte afstelling van het onderstel etc.
@tor91 ik moet je gelijk geven
De crisis heeft toch nog voor iets positief gezorgd! Alleen spijtig van alle jobs
Bye bye Hummer.
Niet zo gek.
Ze zijn inderdaad niet groen en zuinig, maar cóme on! zijn we op deze wereld gekomen om in een prius of ander soort onveilig elektrisch peugeotje te rijden? NEE! Hummer is ontworpen om naar het einde van de wereld te rijden, elke Hummer is uniek!
Zeer triest dat Hummer failliet is, waar is onze gevoel gebleven van benzine brullende V8en en grommende V12? nee zegt Nederland, geef mij maar een 1.6 cdti dieseltje...
Onthoud wel, dat Hummer failliet is omdat niemand zat te wachten op die auto's. Kort gezegd: ze verkochten te weinig. De Prius en andere elektrische auto's worden velen malen beter verkocht. Met het oog op de financiële voordelen van zuinige auto's is een Hummer helemaal geen goed idee.
Bovendien is Hummer een wereldwijd bedrijf. Het is dus niet alleen door toedoen van Nederland failliet.