Autonieuws

Fiesta Econetic: net niet

Fiesta Econetic: net niet - Foto 1
22-07-20081 reactie
De nieuwe Ford Fiesta laat niet zo lang meer op zich wachten. De zuinige ECOnetic-variant echter wel. En wel tot het voorjaar van 2009.
 
Is ie ook het wachten waard? Als Ford nou net iets beter zijn best had gedaan misschien wel. Nu schopt de 1.6 TDCi het tot een gemiddeld brandstofverbruik van 3,7 liter op honderd kilometer. Voor de snelle rekenaars onder ons betekent dat een CO2-uitstoot van 98 gram per kilometer. Hè, wat jammer! De grens voor 14 procent bijtelling ligt voor dieselmotoren op 95 gr/km.
 
Ford monteert in de Fiesta Econetic onder meer een versnellingsbak met andere verhoudingen, banden met een lagere rolweerstand en legt de buik iets dichter bij het asfalt. Al met al resulteert dat dus in een gunstiger verbruik met nog altijd acceptabele prestaties. De sprint van nul naar honderd duurt 12,3 tellen en de topsnelheid bedraagt 178 km/u.

1 Reactie

CB
23-07-2008 09:13:44

Wellicht een herkansing met de Mazda 2?

Plaats zelf een bericht

Je krijgt automatisch van ons een mailtje met daarin je reactie én een link.
Door op die link te klikken activeer je je bericht op onze site...

Bedankt voor je reactie

Klik op de link die nu naar je gemaild wordt...