Autonieuws
Fiesta Econetic: net niet
22-07-20081 reactie
De nieuwe Ford Fiesta laat niet zo lang meer op zich wachten. De zuinige ECOnetic-variant echter wel. En wel tot het voorjaar van 2009.
Is ie ook het wachten waard? Als Ford nou net iets beter zijn best had gedaan misschien wel. Nu schopt de 1.6 TDCi het tot een gemiddeld brandstofverbruik van 3,7 liter op honderd kilometer. Voor de snelle rekenaars onder ons betekent dat een CO2-uitstoot van 98 gram per kilometer. Hè, wat jammer! De grens voor 14 procent bijtelling ligt voor dieselmotoren op 95 gr/km.
Ford monteert in de Fiesta Econetic onder meer een versnellingsbak met andere verhoudingen, banden met een lagere rolweerstand en legt de buik iets dichter bij het asfalt. Al met al resulteert dat dus in een gunstiger verbruik met nog altijd acceptabele prestaties. De sprint van nul naar honderd duurt 12,3 tellen en de topsnelheid bedraagt 178 km/u.
Coolste nieuws
Deze maand in TopGear Magazine
Het nieuwste nummer ligt nu in de winkel. Met het laatste nieuws, autotests, achtergronden en uiteraard die drie wijze mannen die ook met hun hoofd boven deze site staan.
Koopgids
Alle nieuwe auto's
- Incl. opties
- Incl. specificaties
- Incl. prijzen
Gratis nieuwsbrief
Schrijf je in voor de gratis nieuwsbrief voor het laatste TopGear-nieuws
TopGear op Twitter
We tweeten als een dolle parkiet. Nieuws, dingen, zaken, en meer. Volg ons! Nu!













1 Reactie
Wellicht een herkansing met de Mazda 2?