Autonieuws
Wintersporters opgelet!
24-12-2008reageer
Nee, je hoeft niet persé met een grote, logge SUV naar de Alpen af te reizen. Vanaf volgend jaar kun je namelijk ook in alle luxe een besneeuwde bergpas bedwingen in BMW’s nieuwe 7-serie-geprijsd/">7-Serie met -let op!- vierwielaandrijving.
Een heuglijk feit voor de Duitse autobouwer, die sinds 1977 geen AWD meer aanbiedt voor de grote limousine. De techniek is overigens gewoon uit de X5 en X6 geplukt. Inderdaad, het xDrive-systeem. Al is de software enigszins aangepast. In tegenstelling tot bij de grote X-en gaat onder normale omstandigheden slechts 30 procent van de aandrijfkrachten naar de vooras.
Wat dat betekent voor de prestaties? Nou, in ieder geval een gewichtstoename van 50 kilogram en een hoger verbruik van zo’n 4 procent. O ja, het xDrive-systeem debuteert volgend jaar op de 750i. Of, en wanneer de minder potente versies vierwielaandrijving krijgen, is nog onbekend.
Coolste nieuws
Deze maand in TopGear Magazine
Het nieuwste nummer ligt nu in de winkel. Met het laatste nieuws, autotests, achtergronden en uiteraard die drie wijze mannen die ook met hun hoofd boven deze site staan.
Gratis nieuwsbrief
Schrijf je in voor de gratis nieuwsbrief voor het laatste TopGear-nieuws
TopGear op Twitter
We tweeten als een dolle parkiet. Nieuws, dingen, zaken, en meer. Volg ons! Nu!















Geen reacties
Geen reacties ontvangen op dit bericht.