Autonieuws
Tada! De Aston Martin Vantage RS...
12-12-20077 reacties
Gisteravond heeft Aston Martin op het hoofdkwartier in Gaydon de conceptcar van de Vantage RS laten zien. 700 vip-gasten mochten getuige zijn van deze pk-rijke onthulling.
Deze nieuwe Aston – als-ie er echt komt want dat is nog niet bevestigd - zal met behulp van een V12-motor 600 pk leveren. Het gewicht van de auto zal ongeveer 1.500 kilo bedragen waarmee de Vantage RS de snelste acceleratie zal hebben van alle Aston Martins: in 3,9 seconden vlieg je naar 100 km/u. Het gewicht wordt overigens bereikt door toepassing van koolstofvezel: de motorkap en achterklep zijn er van gemaakt.
Uiteraard is het de bedoeling dat deze Aston het serieus kan opnemen tegen eh, laten we zeggen een 911 GT3 RS? Of en verder opgefokte Gallardo? De remmen zijn van carbon-keramisch, serieus spul dus, een ook de luchtgaten in de motorkap verraden raceachtige aspiraties. Verder tref je een carbon splitter onder de neus en een spoiler die zich automatisch versteld voor meer downforce.
De motor is zo ver mogelijk naar voren achteren geplaatst om een ideale gewichtsverdeling te bereiken: 51/49. Best een kunststukje voor dit model.
Toen we Ulrich Bez, de grote baas bij Aston, een beetje onder druk zetten gaf hij aan ‘te luisteren naar de reacties van het publiek en als er voldoende vraag zal komen, productie in kleine volumes in overweging te nemen’.
Hoeveel de auto zal gaan kosten is nog niet duidelijk. Bez meldde daarop desgevraagd: ‘het zal een exclusieve auto worden’. Reken er dus op dat-ie de prijs van een DB9 zal overstijgen…
Coolste nieuws
Deze maand in TopGear Magazine
Het nieuwste nummer ligt nu in de winkel. Met het laatste nieuws, autotests, achtergronden en uiteraard die drie wijze mannen die ook met hun hoofd boven deze site staan.
Gratis nieuwsbrief
Schrijf je in voor de gratis nieuwsbrief voor het laatste TopGear-nieuws
TopGear op Twitter
We tweeten als een dolle parkiet. Nieuws, dingen, zaken, en meer. Volg ons! Nu!

















7 Reacties
Alleen voor de wielen al cooler dan een 911
WOW, da's nog s een ASTON MARTIN!!!!!!!!!!!!!!!
De motor zover mogenlijk naar voren? Dat is een totaal nieuwe strategie ;-)
Moet natuurlijk naar achteren zijn, massa centralisatie, het is geen Audi uit de jaren 80.
Denk trouwens dat de 600pk nooit het productie-stadium haalt. De motor leverd normaal tussen de 435 en 460pk in de DB7, DB9 en vanquish. Alleen in de nieuwe DBS en oude Vanquish S zat er 520+ pk in.
Kan me niet voorstellen dat ze er daarom 600pk uit gaan halen, ten eerst kan dat niet t.o.v. de DBS ten tweede denk ik niet dat het betrouwbaar is of te betalen valt, was dat wel het geval dan had er ook al 600pk in de DBS gezeten.
Eh, motor voorin, zover mogelijk achteruit gelegd. Het zou wat handiger zijn als ze gewoon allemaal dat blok in het midden leggen, waar het hoort ;-)
Jullie schreven onlangs dat zelfs de Jag XK beter rijdt dus waarom dit overigens fraaie apparaat dan zoveel extra pk's moet hebben, is mij een raadsel. Gaatie daar beter van rijden?
Een hele verbetering!
Niks meer aan doen!